- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardWASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
£10.00ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
£6.00ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardTesco Finest Rossafina Tomatoes 300g
300g · £8.50/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Chilli Cheese Slices 150g
150g · £24.33/kg£3.652 for £4.50 ClubcardPhiladelphia Original Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)The Coconut Collab Plain Protein Coconut Yoghurt 350g
350g · £9.14/kg£3.20£2.95 Clubcard (£8.43/kg)Tesco Finest Mini San Marzano Tomatoes 220G
220g · £13.64/kg£3.002 for £4 ClubcardTesco Gouda Slices 250G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardTesco Finest 20 Mini Meatballs 336G
336g · £18.30/kg£6.15£5.30 Clubcard (£15.77/kg)Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g
520g · £29.04/kg£15.10£12.60 Clubcard (£24.23/kg)Tesco Finest Slow Cooked Ham Hocks with a Bourbon and Maple Glaze 525g
525g · £20.10/kg£10.55£7.10 Clubcard (£13.52/kg)Warburtons Farmhouse Thick 800g
800g · £2.38/kg£1.90£1.65 Clubcard (£2.06/kg)Jason's Seeded Protein Rolls 4 Pack
320g · £8.59/kg£2.75£2.35 Clubcard (£7.34/kg)Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant Pie 30% Less Sugar 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)The Delicious Dessert Company 2 Raspberry & Vanilla Dream Doughnuts
2pk · £1.80 each£3.60£3.10 Clubcard (£1.55 each)Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardMr Kipling Reduced Sugar Bramley Apple Pies 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30£2.50 Clubcard (£0.42 each)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Finest 2 Thick Whole Slices Roast Ham 120g
120g · £37.50/kg£4.50Tesco Slow Cooked Large Smoky BBQ Pulled Pork 700g
700g · £14.71/kg£10.30Ginsters 4 Cornish Pasties Original 520g
520g · £10.48/kg£5.45Tesco Slow Cooked Chicken Gyros with Tzatziki style dressing 455g
455g · £18.13/kg£8.25Tesco Quick Cook Rump Beef Steak 175g
175g · £27.14/kg£4.75BOSH! Peanut Satay Noodles 380g
380g · £14.87/kg£5.65Tesco Crispy Aromatic Half Duck with Pancakes 530g
530g · £18.68/kg£9.90Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G
170g · £31.76/kg£5.40Tesco Calorie Controlled Spaghetti Carbonara 380G
380g · £11.58/kg£4.40Tesco Spaghetti & Meatballs 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Macaroni Cheese 750G
750g · £7.20/kg£5.40Tesco Lean Diced Beef 400G
400g · £17.75/kg£7.10Tesco Finest 5% Aberdeen Angus Steak Mince 500G
500g · £17.60/kg£8.80Tesco Spaghetti Bolognese 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Sweet & Sour Crispy Chicken Balls 350g
350g · £16.00/kg£5.60Tesco Finest Shropshire Black Ham 120g
120g · £37.50/kg£4.50Tesco Mozzarella for Pizza 400g
400g · £14.50/kg£5.80Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g
800g · £2.88/kg£2.30Tesco Finest Prosciutto Di Speck 100g
100g · £34.50/kg£3.45Warburtons Brown Sandwich Thins 6 Pack
6pk · £0.30 each£1.80Tesco Blackberries 150G
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.33 each£3.95Balcerzak Old Polish Ham 100G
100g · £27.00/kg£2.70Beretta Salame With Truffle Parmigiano 80g
80g · £53.75/kg£4.30Tesco Multiseed Batch Medium Sliced White Loaf 800g
800g · £2.31/kg£1.85Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G
100g · £35.50/kg£3.55Tesco Organic Raspberries 150G
150g · £27.33/kg£4.10Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G
330g · £8.64/kg£2.85Tesco Gouda Slices 250G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardAttack A Snak Ham & Cheese Wrap Kit 86G
86g · £22.09/kg£1.90Tesco Finest Slow Cooked Ham Hocks with a Bourbon and Maple Glaze 525g
525g · £20.10/kg£10.55£7.10 Clubcard (£13.52/kg)itsu hoisin duck dragon roll 203g
203g · £23.89/kg£4.85The Delicious Dessert Company 2 Caramel & Toffee Delight Doughnuts
2pk · £1.80 each£3.60£3.10 Clubcard (£1.55 each)Creamfields Mature White Cheddar 400G
400g · £7.63/kg£3.05Tesco Wafer Thin Cooked Ham 400g
400g · £5.25/kg£2.10Tesco Finest Strawberries 227G
227g · £18.28/kg£4.15Tesco Creme Brulee 2 Pack 180g
180g · £16.67/kg£3.00WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
£10.00ClubcardTesco Finest Red Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Finest Roast Dry Cured Ham 120g
120g · £37.50/kg£4.50Tesco Finest 4 Scottish Salmon Fillets 520g
520g · £29.04/kg£15.10£12.60 Clubcard (£24.23/kg)Tesco Hoisin Duck Noodles 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Finest 20 Mini Meatballs 336G
336g · £18.30/kg£6.15£5.30 Clubcard (£15.77/kg)Warburtons Farmhouse Thick 800g
800g · £2.38/kg£1.90£1.65 Clubcard (£2.06/kg)Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Tesco Bolognese Pasta Bake 750g
750g · £7.20/kg£5.40£4.15 Clubcard (£5.53/kg)Tesco Beef Rump Steak 255G
255g · £18.43/kg£4.70The Coconut Collab Plain Protein Coconut Yoghurt 350g
350g · £9.14/kg£3.20£2.95 Clubcard (£8.43/kg)Tesco Blueberries 500G
500g · £10.90/kg£5.45Tesco Triple Pepperoni Pizza 365g
365g · £15.62/kg£5.70£5.10 Clubcard (£13.97/kg)Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack
10pk · £0.48 each£4.75The Delicious Dessert Company 2 Raspberry & Vanilla Dream Doughnuts
2pk · £1.80 each£3.60£3.10 Clubcard (£1.55 each)Tesco Organic Blueberries 150G
150g · £25.00/kg£3.75Wildlife Choobs Strawberry Raspberry & Apricot Kids Yoghurt Tubes 6x37g
6pk · £39.19/kg£1.45Tesco Chilli Cheese Slices 150g
150g · £24.33/kg£3.652 for £4.50 ClubcardTesco Finest Slow Cooked Lamb Tagine With Apricots & Chickpeas 1.06kg
1kg · £17.30/kg£17.30Tesco Finest Coleslaw 180g
180g · £11.11/kg£2.00
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardWASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price
Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side£10.00Unlock with ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard